Merhaba…

Merhaba…

İlk yarı bizi umutlandırdı

Merhaba…

Öncelikle mavi lacivertli renklere ve armaya bağlı kardeşlerimin buluştuğu Demirspor Platformu’nda yazmak benim için bir şeref. 

Nice yazılar yazdım, binlerce kez Televizyonlarda canlı yayın yaptım. Ama Adana Demirspor ile ilgili düşüncelerimi yazmak kadar beni heyecanlandıran bir konu olmamıştı. 

Küçükken ağabeyimin omuzundayken izlediğim ilk Adana Demirspor maçında yaşadığım heyecanı  bir kez daha yaşıyorum. 

*** 

Adana Demirspor ilk yarıyı tamamladı. 

 “Bu takım düşmesin başka bir şey istemiyoruz” düşüncelerinin başladığımız PTT 1. Lig macerasında ilk yarıyı 27 puanla ilk 6 içinde bitirdik. 

Geriye baktığımızda yenisi olduğumuz PTT 1. Lig’de ilk maçlarda yaşadığımız bocalama! dışında genel olarak başarılı bir sezon geçirdik. Mustafa Uğur gelene kadar galip gelememiş bir takım olarak “küme düşer” gözüyle bakılan Adana Demirsporumuz, özellikle taraftarımızın büyük desteğiyle kendini buldu. Zaten kumaşı iyi olan futbolcularımız kendini gösterdi ve bugünkü sonuçları elde etti. 

Son maçı kazanabilirdik. Ancak olumsuz hava ve saha koşulları galibiyeti engelledi. 

Tabi burada hakeme özel bir parantez açmak lazım. 

Koza ve Kanal A TV’de yaptığım spor programlarında Adana Demirspor’un kazandığı maçlarda bile Adana Demirspor aleyhine yapılan hakem hatalarına değindim. Özellikle Junior’un defansın arkasından sarkarak gole gittiği pozisyonların sıkça “Ofsayt” gerekçesiyle kesildiğini belirttim. Taraftarımızda bu kararların çoğunun yanlış olduğunu gözleriyle gördüler. 

Koray Gençerler,  son Samsunspor maçında iki penaltımızı vermeyerek sonuca net olarak olumsuz yönde etki etti ve hakemlerin Adana Demirspor’a verdikleri zarara bir yenisini daha ekledi.  Hakemler maalesef Adana Demirspor maçlarında gördüklerini çalamıyorlar. 

Buradan Yönetime sesleniyorum, hakem hatalarını MHK’ye iletin. En azından hakkaniyetli kararlar veren hakemlerin Adana Demirspor maçına verilmesi sağlayacak girişimlerde bulunun. 

Sonuç olarak 2 puan kaybettik, ancak bu her şeyin sonu değil. İkinci yarıya bir iki takviye ile hedefe giden bir Adana Demirspor’u izleyebiliriz. 

Liderden sadece 4 puan geride bitirilen ilk yarı ve ikinci yarıda 9 maçı kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağımız gerçeği, bize gelecek için umut aşıladı.

İnanıyorum ki, “küme düşmeyelim” düşüncesiyle başladığımız PTT 1. Lig’den Süper lige ara vermeden çıkarak rekor kırarız. 

Bunu başaracak, gücümüz  ve taraftarımız en önemlisi inancımız var…  

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş