Kötü futbol iyi sonuç

Kötü futbol iyi sonuç

Kötü futbol iyi sonuç

 

Adana Demirspor Bolu ve Çaykur Rize karşılaşmalarında iyi futboluyla göz doldurmuştu.

İyi futbol, Zorlu Çaykur Rize maçından 3 puan alınmasıyla sonuç bulmuştu.

Her zaman takımının yanında olan Adana Demirspor taraftarı Denizli Maçında da tribünleri doldurdu. İyi futbol ve 3 puan bekleyen Demirspor taraftarı bu maçta hayal kırıklığına uğradı. Her ne kadar 2-1 skorla alınan 3 puan “kötü oynarken de kazanmak iyidir” düşüncesiyle olumlu yansırken kötü futbol taraftarı şaşkına çevirdi.

Rakip Denizlispor Demirspor’u çözmüş ve boş alan bırakmayarak oyunu kilitlemişti. Boş alanda olumlu paslar yapan, defansın arkasındaki boş alana atılan toplarla pozisyona giren Demirspor, defansını kalabalık tutan Denizli karşısında bekleneni veremedi.

Rakip 9 kişi kaldığında “4-5 olur. Avarajı düzeltiriz” düşüncesi oluştu. Ancak Denizli, defansını yine kalabalık tutup, boş alan bırakmayınca sonuç değişmedi.

Deplasmanda oldukça iyi sonuçlar alan Demirspor, karşısında açık oynayan her takımı yenebileceğini geçmiş maçlarda gösterdi.   Ancak kendi sahasındaki maçlarda çok zorlandığını skorlara bakarak anlayabiliriz. Bunun nedeni Demirspor maalesef kapanan takımları geçemiyor, oyunu açamıyor. Bunu mutlaka aşmamız gerekiyor. Bunu aşmak için orta alanda adam geçip top dağıtacak bir futbolcuya ihtiyaç var.

Umarım bu oyuncu Roger’dir.

Her ne kadar kötü oynansa da alınan üç puan  hedef için umut verdi.

Ayrıca Adana Demirspor ilk kez geriye düştüğü bir maçı kazandı. Bu da taraftara moral veren bir başka konu.

Her ne olursa olsun puanını 33’e çıkaran Adana Demirspor ilk 6 içinde kalarak ilk iki için mücadelesini verecektir.

 

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş