Hoca yetmedi, yönetim de hata yaptı

Hoca yetmedi, yönetim de hata yaptı

Hoca yetmedi, yönetim de hata yaptı

Adana Demirspor Karşıyaka karşılaşmasına her zaman olduğu gibi taraftar akın etmişti.

Başarıya- Süper Lig’e, belki de futbolculardan daha çok taraftar inanıyordu.

Türkiye’de maçlarını TRT yayınlamasına rağmen stada gelerek takımını destekleyen taraftar ortalaması olarak ilk 5’te yer alan Adana Demirspor maalesef bu gücü kullanamadı.

Karşıyaka maçında yine 12 bin dolayında taraftar stattaki yerini almıştı.

Taraftar ilk dakikadan itibaren desteğini aralıksız sürdürdü. Sahada bocalayan bir takım hüviyetinde olan Demirspor’da hoca devreye girdi. Daha önce “Hoca değişiklikleri geç yapıyor” diyerek eleştirdiğimiz Mustafa Uğur, bu kez erkenden değişikliğe gitti. Ama gitmez olmaydı.

Bir iki hata yaptı diye Roger’i sahadan aldı. Halbuki Roger kendini toparlamıştı. Orta alanı tam olarak boşaltan Mustafa Uğur hatalarına devam etti. Kurtarıcı olarak Samed’i aldı! Samed bugüne kadar olumlu futbol ortaya koyamamıştı. Nurullah’ı çıkaran hoca, hatasının üstüne hata yapmaya devam etti. Bu kez kurtarıcı olarak sahaya sürdüğü Samed’i oyuna soktuktan 18 dakika sonra çıkardı.

Bu kez doğru hamleyi yaptı ama iş işten geçmişti. Orta alanda kötü oynayan Özgür’de ısrar edince Karşıyaka rahat bir maç kazanmış oldu.

Hoca’nın aklı neredeydi, Futbolcular neden oynamak istemedi, Futbolcular neden birbirlerine pas vermekten acizdi? Bu soruların yanıtları ortaya çıkınca, sanırım Demirspor’un içinde yaşananları da ortaya çıkaracak.

***

Tabi hatalar zinciri olurda Yönetim hata yapmaz mı?

Kongre sürecinde kendilerine hakaret edenlere sarılan yani dik duruş sergilemeyen Demirspor Başkanı Önder Serin ve yönetimi de hatalar yaparak Demirspor’u küçük düşürdü.

Önce Minik Demirspor taraftarı Ali utku’nun ölümüyle ilgili statta, taraftarın gösterdiği hassasiyeti gösteremedikleri için onlara yazıklar olsun diyorum. Karşıyaka takımı bile küçük bir jest yaparak Demirspor taraftarının gönlünü alırken Demirspor oyuncularının Ali Utku ile ilgili bir şey yapmaması beni şaşırttı.

Bunu yönetimin düşünmesi gerekirdi.

Adana Demirspor taraftarının özelliği toplumsal olaylardaki hassasiyetleridir.

Bunu bilmeyen yönetimin Demirspor camiası içinde yer alması tartışılır.

Bu arada 72. Yıl balosu doğru, içeriği yanlıştı.

Demirspor taraftarının önemsediği Ali Utku ölmüş ve takım mağlup olmuşken dansöz oynatılması tam bir acemilikti.

Daha büyük acemilik, Demirspor forması ve futbol topunun satılmasıydı.

Demirspor amatör bir kulüp değil. Nasıl olurda böyle bir acemilik yaparlar anlayamadım.

Görünen o ki Balo bileti satmaktan takımla ilgilenemeyen Başkan ve yönetim bugünün başarısız sonucunu hazırlamış. Ancak yaptıkları acemilikler gelecek adına taraftarı karamsarlığa ittiği de bir gerçek.

 

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş