Bu taraftarla hedefe ulaşılır

Bu taraftarla hedefe ulaşılır

Bu taraftarla hedefe ulaşılır

Adana Demirspor 6 puanlık maça çıkacaktı.
Her şey mükemmeldi
Hafta içi Saat 20:00’de maç oynanmasına karşın tribünler tıklım tıklımdı.
Zemin futbol oynamaya müsait, hava güzel.
TRT maçı naklen yayınlayacak olmasına karşın taraftarın stada gelerek takımını destekleme isteği inancın kendisiydi.
Taraftarın ve basın mensuplarının tek korkusu Kayseri lobisinin hakem konusundaki baskısıydı.
O da aşıldı. Dünyanın en iyi hakemleri arasında gösterilen Cüneyt Çakır maça verilmişti.
Yani geriye tek şey kalıyordu.
Sahaya çıkıp Kayseri Erciyesspor’u yenmek.
Aslına bakarsanız ilk 5 dakika baskılı oynayan Adana Demirspor’du. Ancak orta sahadaki zayıflık ve maçı kazanmak için çok fazla motivasyon futbolcuları oynayamaz, pas yapamaz, ayakta duramaz hale getirmişti.  Maçın gollü geçeceği karşılıklı ataklardan belliydi. Demirspor bastırıyor, ancak son pasları yapamayınca bu ataklar boşa gidiyordu.  Orta alanı çok rahat geçen Kayseri takımı defansında evlere şenlik bireysel hatalar yapmasıyla rahat goller buldu. Antremanda bile bu kadar rahat gol atılamazken aşırı kazanma hırsı futbolcularda ters etki yapmış, ayağındaki topu kontrol edemez duruma getirmişti.
Teknik direktör Mustafa uğur’un da Kayseri Erciyes’i iyi analiz edememiş olması sonucu mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Kötü oyuna rağmen Demirsporlu futbolcuların son dakikaya kadar mücadele etmesi futbol adına her şeyin kötü olduğu bir maçta teselli oldu.
Sonuçta kaybedilen 3 puan oldu. Galibiyetle Zirve yarışına ortak olabilecekken, şimdi hedefi ilk 6 için revize etmek gerekebilir.  3 puanlık sistemde her şey olabilir.
Bu taraftar olduğu sürece Demirspor’un hedefsiz kalacağına kimse inanmaz.
Hakemler içinde bir iki lafım olacak.
Orta Hakem Cüneyt Çakır için diyecek bir şey yok. Oyuna etki edecek önemli bir kararı olmadı. Kırmızı kartta yan hakemin “Bana tükürdü” söylemi üzerine kurallar gereği kırmızı kartı gösterdi.
Amma ve lakin, yan hakemler adeta maçı çığırından çıkardı.
Demirspor’un 1-0 gerideyken attığı nizami gol ofsayt gerekçesiyle iptal eden yan hakem maçın kaderiyle oynadı.  İlk yarı sonunda soyunma odasına 1-1’i yakalamış olarak gidecek olan Demirspor ikinci yarıda daha etkili olacağına inanıyorum.
Ama maalesef yan hakemin beceriksizliği sonuca etki etti.
Junior’un kırmızı kart olayında ise yan hakeme tükürdüğü belirtiliyor. Ancak öncesine de bakmak lazım. Yan hakemlerin iyi niyetli olmadığı verilmeyen golle ortaya çıkarken, yan hakem bariz olarak kornere giden topu avut olarak oyana başlatma isteğine tepki gösteren Junior’a “tükürdü” diyerek kırmızı kart göstertti. 3-0 mağlup bir takımın futbolcusunun en ufak bir tepki göstermesine hemen kırmızı kart göstertmek ne kadar doğru.
Böylece oyuna net olarak iki kez müdahale eden yan hakemler Cüneyt Çakır’ın kariyerine leke sürdüler.
Son lafım taraftara
En zor dönemde bile takımına sahip çıkan, desteğini esirgemeyen Adana Demirspor taraftarı bence maçın önüne geçti. Desteğini mağlupken de esirgemeyen taraftar bu takımı hedefsiz bırakmaz.
Teknik direktör Mustafa Uğur hatalarından ders alacak, futbolcular kendine gelecek ve Adana Demirspor, Adanaspor maçıyla tekrar çıkışa geçecek.
Bunun başka yolu yok.
Herkes şunu bilsin ki; bu taraftar bu işin peşini bırakmaz…

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş