Zor Oldu Ama Olsun...

Zor Oldu Ama Olsun...

ZOR OLDU AMA OLSUN…

İtiraf etmem gerekirse, Play-off yolunda umudumun az olduğunu son yazımda okuyucularla paylaşmıştım. Az olan umudumu Play-off’a dönüştüren Demirspor’lu oyunculara, teknik ekibe ve yönetime teşekkür ediyorum.

Gelelim maça;

Gerçeği söylemem gerekirse, Demirspor açısından hiçte kolay bir maç olmadı. Maçın öneminden dolayı futbolcular biraz gergin oyuna başladılar. Aslında her iki takımda kontrollü oyunu tercih ederek maça başladı. Böyle maçlarda erken golü yemek oyuncuların üzerinde oluşan baskının artmasına neden olmaktadır. İki hatalı birleşik hareketin, önce Ufukhan’ın zamanlama hatası, üzerine Burak’ın ters vuruşu sonucu yediğimiz gol, tandemdeki yaşadığımız önemli sıkıntılardandı.

Aslında Demirspor dün, Samsun ceza sahası içinde yeterine pozisyon da üretti, pozisyon da buldu. Yalnız son vuruşlar çok yetersizdi. Dünkü maçın bir diğer sıkıntısı da; Juninho ile Luis’in uyumsuzluklarıydı. Özellikle ilk yarı Erman’ın ve Erçağ’ın oyuna çok giremeyişi pozisyonların gole dönüşmemesine neden oldu.

Samsun’un genç oyuncularla sahaya çıkması, bizim başarımızı manidar kılacak değildir. Doğrusunu yaptılar. Esas burada üzerinde durulması gereken konu; biz böylesi maçlarda gençlerimize yer verebilirmiydik?

Kırılma anı;

Dünkü maçın gününde olmayanlarından birisi Rıdvan’dı. Maçın ikinci yarısına Özgür Öcal’ın oyuna girişi takımın sağ tarafına bir hareketlilik getirdi. Özgür, sağ koridorda sık sık ileri çıkarak pozisyon üretti. Bu baskıların sonucunda Demirspor beraberliği yakaladı. Bana göre maçın kırılma anını Özgür Öcal’ın oyuna girmesiydi. Mustafa Uğur hocaya eleştiri getirilebilecek tek konuda buydu.

Tebrikler;

Kaleci Şener’e ayrı bir parantez daha açmak gerekir. Dünkü maçta öyle kritik pozisyonları çıkardı ki, takım ikinci, üçüncü golü yese takım iyiden iyiye çözülecekti. Bu çözülmeyi önleyen, önemli kaleciliğini bu maçta da gösterdi. Geçen seneden başlayan istikrarlı oyunu, onun bu takımın önemli kalecisi olduğunun göstergesiydi.

Başta Mustafa Uğur ve Timuçin hoca’ya, bu takımı play-off’a taşıdıkları için kutlamamız gerekir. Tabiki yönetimi de unutmadan.

Onikinci adam’a;

Play-off, Demirspor için başarıdır. Bu başarının paydalarından üçüne tebriklerimi göndermiştim. Bir önemli tebriği de, bu takımın itici gücü onikinci oyuncusu seyircisine yapmam gerekir. Onlar en zor günlerde bile takımlarıyla birlikte olmayı sürdürdüler. Bana göre ülkemizin en önemli seyirci topluluğunu liyakatını göğüslerinde gururla taşıyabilirler.

Saygılarımla,


 

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş