VE ŞAMPİYONLUK

VE ŞAMPİYONLUK

ERCAN ALBAY

“ İNANIN ÇOCUKLAR”

VE ŞAMPİYONLUK


Ligin son altı haftası Ercan Albay ile ADS’nin yolları on yıl sonra umutların tükenmek üzere olduğu bir anda tekrar kesişiyor. Umutlar tekrar yeşeriyor önce play off maçlarına kalınıyor. Kader ağlarını örmeye devam ediyor ve Ercan Albay ile Mavi Lacivertli renkleri on yıl sonra ŞAMPİYONLUK için yine Denizli şehrinde buluşturuyor. Ercan hoca ile şampiyonluk üzerine konuşmaya başlarken bu ilginç tespitleri yaparak başlamak istedim. İşte Albay’ın ŞAMPİYONLUK HİKAYESİ


ÖNCE FUTBOLCULARIN BEYİNLERİNİ BOŞALTTIM

Öncellikle şunu belirtmek istiyorum mukavele imzalama sürecinde tek hedefim vardı geçmişte yarım kalan hedefim olan Demirsporu süper lige çıkarmaktı. Bu yüzden teklif gelir gelmez hiç düşünmeden boş mukaveleye imza attım. Geldiğimde futbolcu kardeşlerimle ilk toplantıda sezon başından bu yana yaşananlar futbolcuların  beyinlerini çok yormuş ve doldurmuş. Benim hayat felsefem önce insan olduğu için  ilk işimiz mental olarak onları hazırlamak oldu. Sonra bay olarak geçirdiğimiz haftada fiziksel bazı yüklemeler yaptık. Bütün bu çalışmaları yaparken şunu gördüm ki müthiş karakterli bir futbolcu topluluğu var karşımda. Bu işimi kolaylaştıracak bir etkendi. Çünkü onlarda en az benim kadar şampiyonluğa inandıkları için kısa zamanda çok yol kat ettik. Bu ara seyirci baskısını da düşünerek bu baskıyı futbolcular üzerinde ki etkisini azaltmak için bire bir toplantılar yaptık.


ALTINORDU MAÇI ÖNCESİ VE SONRASI

Tam her şey düzeldi derken Altınordu maçından önce futbolcuların herkesin bildiği gibi  alacaklarını yönetimden istemesi ile patlak veren kriz ile karşı karşıya kaldık. Ama bu krizi hemen atlattık. Bu gelişme de şunu gördüm ki tüm futbolcular haklarını ararken birbirlerini ve formalarını sahiplenme duygusunu hep ön planda tuttular. Bu işimizi kolaylaştırdı. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim bu süreçte üç gün boyunca kulüpte yattım. Zaten Altınordu maçı tam kırılma noktası idi buna rağmen sezonun en iyi oyunu ile net bir galibiyet aldık. Artık play off taydık.


TEK HEDEF TARAFTARIMIZI DOLAYISI İLE ADANA’YI MUTLU ETMEKTİ

Play off ta kuralar çekilirken benimde futbolcularımın da ortak isteği herkesin favori olarak gördüğü takımlarla ilk başta oynamaktı. Allah ta gönlümüze göre verdi. İlk maçı herkesin favori gördüğü Balıkesir sporla oldu. İşler iyi başlamıştı. Arkasına Bugsaş maçında penaltılarla gelen zafer. Artık finaldeydik. Yıllardır her zaman yanımızda bizlere destekleri ile büyük güç veren taraftarlarımızı mutlu etmek için bir maç kalmıştı.


“İNANIN ÇOCUKLAR” ŞARKISI İLE GELEN GÖZYAŞI VE ŞAMPİYONLUK

Fethiyespor maçı için otobüse bindik Denizli Atatürk stadyumuna doğru yola çıktık. Otobüste çıt yok. Birden bir uğultu. Yavaş yavaş yükselen bir ses. İlhan Aydoğdu ayakta “İNANIN ÇOCUKLARI” haykırarak söylüyor. Sonra tüm futbolcular buna katılıyor adeta otobüsü sallıyorlar. Ayaklarını yere vurarak, haykırarak müthiş bir atmosfer, ben gözyaşlarımı tutamıyorum.(Ercan Albay bunları anlatırken tekrar gözleri doluyor tabi bizimde.) Bu duygularla stadyuma girdik. Ve sahada mükemmel bir mücadele, ŞAMPİYONLUK VE MÜTHİŞ BİR MUTLULUK SONUCUNDA GELEN GÖZYAŞLARI.  İnanın bu gözyaşları taraftarlarımızı ve Adanamızı mutlu ettiğimiz için dökülüyordu.
DEMİRSPOR İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUM

Yeni sezon için çalışmalara hemen başlamamız lazım. Çünkü 1. lig hem çok zor bir lig hem de maçlar hemen Ağustos ayı başlarında başlıyor. Yani zaman yok. Transfer için Genel Kurulu beklersek geç olur kanısındayım. Transferde takım iskeletini bozmadan takıma uyum sağlayacak nokta transferler yapmayı hedefliyoruz. Ama kendimle ilgili benim kafam net. Sonuna kadar Demirsporu bekleyeceğim. Boşta kalmayı dahi göze alacağım. Taraftarın ağzından düşmeyen slogan “Ercan Albay süper lige çıkar bizi” söylemini gerçekleştirmek istiyorum.

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş