ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI

ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI

BU YOLUN DÖNÜŞÜNDE 

ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI SÖYLENİR

 

Mavi Lacivertli ekibimiz son yıllar da play off maçlarına abone oldu. Genelde finalde olmak üzere birçok play off maçlarını üzüntü ile kapattık. Ama bu yıl geçmiş yıllarda en zayıf yan olarak gördüğüm teknik kadro bu yıl en güçlü yanımız. Bu yüzden finale çıkarsak dönüşümüz şampiyonluk şarkısı ile olacaktır. 

 

İlk maçımızda tüm otoriterler maçlardan önce favori olarak iki takımı ön plana çıkardı Adana Demirspor ve Balıkesirspor. İlginçtir ilk maçta iki ekip birbirine rakip oldu. Erken finali saha kenarı güçlü olan ekip kazandı. Bu maç adeta final maçı provası gibi idi. Kenar yönetimlerin oyuna müdahalesi ve saha kenarında ki duruşunda daha önce birçok defa böyle maçlar oynamış Ercan Albay’ın çok ağır bastığı açıkça görüldü. 

 

Bu tip turnuvalar da futbolcusunu iyi yöneten teknik adamın ekibi her zaman bir adım öndedir. Geçmiş yıllarda play off maçları neredeyse teknik adamsız geçirdik. Hep play off maçları arifesinde teknik adamlarla yollar ayrıldı. Ama bu sefer bence olabilecek en tecrübeli teknik adamla çıkıyoruz maçlara. Aynı zamanda camiayı en iyi tanıyan teknik kadroyla. 

 

Diğer bir avantajımız ise futbolcuların formalarına sahip çıkması. Birçok kesimin aksine futbolcuların son hafta hakkını arama gayretini ben sonuna kadar destekliyorum. Onlar kötü bir şey yapmamıştır, sadece haklarını aramışlardır. Kaldı ki bunu sezon sonu yapmışlardır. Dahası formalarına ve birbirlerine sahip çıkarak bunu yapmışlardır. Bu olaylar takımı birbirine daha çok kenetlenmesine neden olmuştur. Bu süreci çok iyi yöneten Ercan Albay tecrübesini bir kez daha göstermiştir.

 

Sonuç olarak Ercan Albay’ın tecrübesi futbolcuların formalarına sahip çıkması ve kenetlenmesine bir de taraftarımızın gücünü eklediğimizde bu play off dönüşünde şampiyonluk şarkılarının söyleneceğine dair umudum her zamandakinden daha güçlü.

 

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş