PTT 1.ligin ilk yarısı bitti.

PTT 1.ligin ilk yarısı bitti.

İlk Yarı Değerlendirmesi

PTT 1.ligin ilk yarısı bitti. İlk yarıyı 27 puan alarak ilk 6 içerisinde tamamladık. Mustafa Uğur hocamızın gelmesiyle sezon başlarında üzerimizde olan kara bulutları adeta kovduk. İlk yarı toplamış olduğumuz 27 puan kötü bir puan değil lakin bu ikinci yarı için mevcut belirsizlikleri ortadan kaldıran bir şey de değil. Bu takım şampiyonluğa oynayabilecek bir takım olduğunu bizlere gösterdi. Bundan sonra ki süreç, kanımca devre arasında yapacağımız takviyeler ve ufak pürüzlerin giderilmesiyle şekillenecektir.

İlk yarıyı kısaca özetleyecek olursak, Mustafa Uğur hocanın öncesine değinmek dahi istemiyorum. Zira kabus gibiydi... Adanaspor A. Ş. galibiyeti ile -ki bu galibiyet uzun yıllar unutulmayacak bir destan şeklinde gerçekleşmiştir- yakaladığımız ivme daha sonra ufak bazı kazalar olsa da takım üzerinde olumlu bir seyir tesir etti. Adanaspor A.Ş karşısında bir şehrin uyanışına tanık olduk hep beraber. Bu uyanış bizi diriltti.

Her zaman söyledim, şimdi de söylüyorum, bu takım mevcut potansiyeli itibariyle sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyebilecek bir takım. İlk yarı itibariyle de bunu bizlere bir nebze de olsa gösterdiklerini düşünüyorum. Puan durumunda bulunduğumuz konumdan dolayı da "İyi" bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Bizden 4 puan fazlası olan Manisaspor’un şu an sahip olduğu 1.lik psikolojisinden uzağız. Bu iyi bir şey... Erciyesspor ve Adanaspor A.Ş’nin de bu yoğun tempoya daha fazla dayanamayacağını düşünüyorum.

Eğer forvet ve defans hattında takviyeler yaparak bu bölgelerdeki rekabeti de artırırsak daha iyi bir Adana Demirspor izleyeceğiz. Takım ruhunu tam anlamıyla bulursak sezon sonunda bulunduğumuz bu lig içerisinde en tepede olmamamız için hiçbir sebep yok.

Küçük bir kasabada trenlerin nereye gittiğini hayal ederek yaşantısını hayaller kurarak zenginleştiren insanlar gibi bizde Demirspor’umuza bakıp hayaller kuruyoruz. Bu takım o güzel rayların üzerinde güzel yerlere gidecek bir gün ve o trende bizde olacağız, inanıyoruz buna!.. Hep beraber şarkılar söyleyeceğiz o gün... Hep beraber...Güzel günler göreceğiz.

HAKAN ALTAY

 

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş