KİMSENİN SABRI KALMADI

KİMSENİN SABRI KALMADI

CAMİADA KİMSENİN SABRI KALMADI ŞAMPİYONLUK İÇİN

DAHA FAZLA BEKLEYEMEYİZ

Demirspor için çok kritik son iki haftaya girilirken taraftarın en büyük güvencesi gerek futbolculuğu dönemindeki Mavi Lacivertli forma ile yakaladığı başarılar gerek teknik direktörlüğünde camiaya yaşattığı şampiyonluklarla sembol olmuş Ercan Albay. 

 

Yıllardır tanıdığım Ercan hoca ile söyleşi yaparken söyleşi sonunda onunla ilgili düşüncemin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Çünkü onunla ilgili düşüncemi etrafımdakilerle paylaşırken hep şöyle demişimdir işi ile ilgili teknik bilgisini sağlam karakteriyle bu kadar iyi harmanlayan ve karşısındakine bu kadar net söyleyen çok ender ve değerli bir spor adamıdır.

 

Söyleşimiz ligdeki kritik son iki maç üzerine başladı ama geleceğe yönelik çok önemli ipuçları da verdi bize. Hoca kendini camiadan biri olarak gördüğü için günü kurtarma üzerine kurmamış planlarını. Geleceğin planlarını şimdiden yapma uğraşında.

 

Örneğin yapılanmanın ana fikri ÖNCE İNSAN SONRA FUTBOL felsefesi üzerine kuracağını özellikle belirtti.

 

Yine satırbaşlarında Adana’nın tüm amatör takım çalıştırıcıları ile sık toplantılar yapıp onları da bu işin bir parçası olarak gördüğünü yine bundan sonra onsekiz yaşından büyük futbolcuların alt yapıda yer almayacağını hedefin Adana genelinde yaklaşık iki bin futbolcudan üç veya beş futbolcuyu takıma kazandırmak olduğunu,  antrenör veli ilişkisinden altyapıda futbolcu yetiştirme düşüncesine Milli Eğitim ilişkilerinden bilimsel yapıdan desteğe her konuda bir değişime ihtiyaç olduğunu açık ve samimi bir şekilde uzun uzun anlattı.

 

Ama bütün bunlardan önce özellikle son iki haftaya girilirken iki maçı alıp play off grubundan birinci lige hemen yükselmemiz gerektiğinin farkında. Bu konuda artık beklemeye hele sabırlı olmaya hiç kimsenin tahammülünün kalmadığının bilincinde. Bu süreçte en çok futbolcularına ve Türkiye’nin en iyi taraftarı olan taraftara çok güvendiğini ve bu kritik süreci başarı ile atlatacaklarını yıllar sonra Mavi Lacivertli bayrağı gururla dalgalandıracaklarına inancının tam olduğunu gelecekle ilgili çok umutlu ve iddialı olduğunu çünkü bu ligin hele altıncılığın Demirspo’ra hiç yakışmadığının özellikle altını çizdi.

 

Ben ERCAN ALBAY’ın desteklendiği takdirde Adana Demirspor’un  kesinlikle süper lige en kısa sürede çıkacağına içtenlikle inanıyorum.

Köşe yazarı Uğur Sığırcının Değerlendirmesi Körfez Maçı öncesi

 
Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş