Kahramanlara Gülelim

Kahramanlara Gülelim

ÇAKMA KAHRAMANLARA GÜLELİM

Adana Demirspor’umuz 4 hafta üst üste galibiyet alarak büyük bir ivme kazandı. Özellikle Mustafa Uğur hocamızın ortaya koyduğu oyun anlayışı takımı epey rahatlatmışa benziyor. Artık eskisi gibi hop oturup hop kalkarak maç izlemiyoruz. Oynadığımız son 4 maça bakacak olursak alışık olmadığımız bir biçimde rahat rahat maçı izliyoruz. Son Urfa maçında biraz son dakikalarda telaşlansak da kazanmasını bildik. Yüzümüz gülüyor.

Takım kendini bulmuş durumda. Oyuncular birbirlerinin eksikliklerini tamamlıyor, çalışıyor, mücadele ediyor. Tüm gücünü ortaya koyuyor. Bunlar gerçekten çok güzel şeyler. Bilhassa Lawal’ı vurgulamak isterim. Bir futbolcuya Demirspor forması ancak bu kadar yakışır. O ne vücut çalımları, hırs, duruş öyle. Helal olsun!

Bu serinin devam etmesi demek Demirspor’umuzun yıllardır hasret olduğu Süper Lig’e çıkması demek. Şampiyonluk için kimse erken demesin, lig yavaş yavaş şekilleniyor. İstikrar kazanmaya başladık ve takım gerçekten iyi oynuyor.

Şu an bu futbolcularla, bu ruhla bu takımın lig içerisinde yenemeyeceği takım yok. Futbolcular bize bunu fazlasıyla gösterdi.

Artık Adana kenetlenmeli. Bir takım sadece futbolcular ile şampiyon olmaz. Her daim arkasında olan 12.adam misyonu üstlenen taraftarların kenetlenişi oyunculara enerji verir. Bu şehri artık ayağa kaldırmalıyız. Taraftar zaten her daim tribünleri dolduruyor ama bu yetmez. Sokakları, şehri uyandırmalıyız. Her yeri Demirspor bayrağıyla donatmalıyız. Gökyüzünün yarısını laciverte boyamalıyız. Bir şehrin kenetlendiğini, şampiyonlunuk özlemini göstermeliyiz.

Ankaragücü maçı önümüzdeki en kolay maçlardan biri gibi görünsede işin aslı öyle değil. Bence bu maç Adanaspor A.Ş karşılaşması sonrasında oynayacağımız en zorlu maç olacak. Ankaragücü muhtemelen defansa kapanacak, beraberliğe razı bir oyun anlayışı ortaya koyup kontra ataklarla gol bulmaya çalışacak. Bu engeli aşarsak, aşabilirsek, yine kazanmasını bilirsek bazı şeylerin çorap söküğü gibi geleceği muhakkak.

Tüm bunlar olurken bilhassa son zamanlardaki en çakma kahramanlarımızdan(!) biri olan o malum spikerin ne yaptığını çok merak ediyorum. Her yıl transfer sezonunda, Seedorf’u, Ronaldinho’yu üç istanbul takımına transfer eden gazeteler gibi haberler yapıp, tıkını arttıran, tıklatma meraklısı bu arkadaşın inandırıcılığı kalmadı. Artık kimse inanmıyor. Bu tarz insanlara Demirspor taraftarı hiçbir zaman zaten önem vermemiştir. Daha düne kadar nerede olduğuna bakar insanlar zira, samimiyetini sorgularlar sonra bu da mı transfer değil olursun. Oynadığı sayısal loto oyununda her rakamı işaretleyip, tutan sayıları sanki bir maharetmiş gibi bakın bu tutmuş diye göstererek habercilik olmaz. Başka şey olur o. Böyle bir mantık, zihniyet yok. Olamaz. Gülerler adama sonra.

Demirspor’umuz çok iyi bir kadroyla, iyi bir oyun anlayışıyla bize yıllarca içimizde duran o büyük özlemi dindirecek gibi duruyor. Yeter ki isteyelim, yeter ki samimiyetle yaklaşalım. Yeter ki çakma kahramanlara gülelim. Yeter ki bu şehri kenetleyelim vesselam.

HAKAN ALTAY'IN KÖŞE YAZISI

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş