Yeni Sezon Yeni Umutlar 16.08.2013

Yeni Sezon Yeni Umutlar 16.08.2013

YENİ SEZON, YENİ UMUTLAR

Her yeni başlangıç, yeni umutları da beraberinde getirirmiş.Pazar günü, Demirspor’u seven yüreklerin yeşil çimlere serpiştirilen umutlarına ilişkin şöleni vardı.

Açılışa dair;

Yaklaşık bir aydır hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Demirspor, yaptığı üç hazırlık maçlarıyla, oyun ve skor itibariyle beklentinin üzerine çıkamadığı görüşü hakim olmuştu. Son ciddi hazırlık maçını izleyerek takımı ve yeni oyuncuların performanslarını, beklentilerimize cevap verebilmesi açısından izlenmesi önemliydi.

Yönetim, yaptığı önemli transferleri ve onların performanslarını taraftarlarına bir açılış ile sunması hoş bir davranıştı. Bunun için de Kayserispor’un burada misafir edilmesi, yönetimin ve teknik ekibin lige ne kadar ciddi baktıklarının göstergesiydi. Bu organizasyondan dolayıDemirspor’lu yöneticileri kutlamak gerekir.

İlgisizlik;

Seyirci açısından olmasa da, ilimizin önde gelen siyasetçilerin ve bürokratlarınbu açılışa ilgi duymadıkları gözle görülür nitelikteydi. Bu; “ilgiduyulmama” nedenlerinin öğrenilmesinde fayda vardır.

Yeni takım;

Yeni sezona başlarken, her sene ondan fazla oyuncu gelir, bir o kadar da oyuncu gider. Bir çok takımın olduğu gibi, bu Demirspor’un da makus talihidir. Devre arasındaki giden ve gelenlerde bu işin çabasıdır.Demirspor yönetimi, bugün itibariyle 14 oyuncuyu kadrosuna katmış, bir o kadarını da takımdan ayırmıştır.

Bir takımın çok fazla oyuncu değiştirmesi, o takımın temel altyapısına ilişkin ciddi sorunlarını ortaya koyması anlamını taşır. Zaten bu durum, ülke futbolunun temel problemidir. İstikrarsızlığın temel nedenidir. İstikrar ise başarının temel anahtarıdır.

Artılar;

Özellikle yeni oyunculardan, güçlü fiziği, sağına soluna top indirmeleri, duvar yapma özelliklerini iyi kullanan Rostand’ı, Teknik ve çabukluğu ile Mesut Saray’ı, yakaladığı özgüvenle yan toplara iyi çıkan genç kaleci Emre Selen’i, Raşit Sevindir’i beğendiğimi söylemeliyim. Eski oyunculardan Rıdvan Koçak’ı, Junior’u, Keremcan Akyüz’ü, Burak Keskin’i diğerlerine göre daha hazır bulduğumu da belirtmeliyim.

Eksiler;

Yeni transferlerden, özellikle kampa geç katılan Mehmet Eren, Jan RAJNOCK, Yusuf Akyel’in fiziki yetersizlikleri ön plandaydı.

Genç oyuncuların şansı;

Ciddi hazırlık maçında ve ciddi seyirci önüne gençleri yüreklilikle koyan Yücel İldiz hocayı kutlamam gerekir. Koyduğu gençlerin, başta kaleci Emre Selen olmak üzere sırıtmadıklarını belirtmem gerekir. Hocanın bu anlayışından, gençlerin pay çıkarması gerektiğidir. Çalışan ve başarılı olan gençlerin önünün açık olacağı aşikardır.

Son söz;

Yapılan transferlerin değerlendirilmesini yapabilmek için birkaç haftanın daha geçmesi gerekir. Bazı değerlendirmeler içinde zamanı beklemenin anlamı yoktur. Görünen o ki; iyi bir kadro yapısının oluşturulmaya çalışıldığı ortadadır.  Yeterli uyumun sağlanması için yapılacak çaba, lige başarılı bir başlangıç yapmanın temelini oluşturacaktır.

NOT: Bu hafta Çarşamba günü saat 17.00’de, Çukurova TV’de başlayacak olan FutboLLig programında Demirspor’a ilişkin yorumlarımızı dinleyebilirsiniz.

 

Saygılarımla, Ramazan ÇAKIR

Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz