"Demirspor Umduğumdan İyi"

"Demirspor Umduğumdan İyi"

Spor Yorumcusu Adnan Ercan, Adana Demirspor tesislerine giderek çiçeği burnunda teknik direktör Osman Özdemir ile Adana Demirspor’u masaya yatırdı. İşte o söyleşi…

A.E.  Sevgili Osman hocam, öncelikle Adana’ya hoş geldiniz. Yabancısı olmadığız Adana’ya. Daha önce buranın havasını futbolcu olarak teneffüs ettiniz. Daha sonraları Adanaspor’da teknik direktörlük yaptınız. Dolayısıyla Adananın havasını, suyunu, kebabını biliyorsunuz. Yani uyum süreci zor olmayacak.

O. Ö. Teşekkür ederim. Adana benim çok sevdiğim, güzel günlerimin geçtiği bir yer. Dolayısıyla Adana Demirspor gibi büyük bir camiadan hocalık teklifi gelince, hiç tereddüt yaşamadım. Sadece centilmenlik ve hiyerarşi gereği, Güvenç hocamla görüştüm. Onun ayrıldığından emin olduktan sonra, imzayı attım ve takımımın başında  Boluspor karşısına çıktım. Tabi, bütün hazırlık sürecini Güvenç Hoca geçirdiği için, ondan gerekli referansları aldım.

A.E. Hocam, Adana Demirsporu oldukça zor bir dönemeçte teslim aldınız. Yani transferi siz yapmadınız. Takımın kondüsyonunu siz yüklemediniz. Mevcutlarla yetinmek zorundasınız.

O.Ö. Zaten mevcut oyuncuların kalitesine güvenmesem, böyle bir görevi kabul etmezdim. Nitekim ilk maçımızda sadece Türk oyuncularımızla, taraftarlarımıza güven aşıladık.

A.E. Boluspor karşısına çıkacak olan Adana Demirspor, adeta kapalı bir kutuydu. Yapılan transferlerden ne verim alınacağı bilinmeden, hazırlık maçlarında doğru dürüst bir karara varılmadan, Ptt 1. Ligde ki ilk maçımıza çıktık. Ama ben dahil, bütün spor kamu oyunun yorumu “beklediğimizden iyi” oldu.

O. Ö. Daha da iyi olacak ancak zamana ihtiyacımız var. Elimizdeki mevcut kaliteli oyunculara, oyun şablonumuzu algılattığımız gün , daha renkli bir Demirspor izleyeceksiniz.

A. E. Mevcut kadroyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

O.Ö. Kalede bir sorumuz yok. Ramazan ve Şener bizi taşıyacak kalitedeler. Kaldı ki, genç ve gelecek vadeden 3. bir kalecimiz var.

Defansda Boluspor maçına Özgür- Burak Akyıldız- Berat- Murat dörtlüsüyle başladım. Kanatlarda kullanacağım Rıdvan ve Keremcan var. Burak Keskin apandisit ameliyatı geçirdi. Hazır olduğunda ondan da yararlanacağım. Gana’lı oyuncumuz Karim, ilk defa dün bizimle birlikte çalışmalara başladı. Hazır olduğunda alternatiflerimiz artacak.

Orta alanda bu maçta Yusuf- Emre ikilisine görev verdim. Hemen önlerinde Erman oynadı. Bu bölgede istikrar abidesi Hüseyin, Fethiyespor’dan gelen Samet  görev bekliyorlar. Laval’ın bonservis sorununu çözebilirsek,orta alanımız daha da güçlenecek.

Forvette Javıd-Erçağ- İrfan üçlüsüne görev verdim. Gol noktalarında eksikliğimiz var. Gökhan Kaba sakattı, kullanamadım. Azuka’nın menacerleriyle henüz sorun çözülmedi. Katılımlarıyla kalitemiz yükselecek.

Zaten ben orta alanı kalabalık tutan sistemi benimserim ve zaman zaman 4-3-3 sistemine dönerim. Özellikle forvetin kanatlarında oynayanların gol noktalarına doğru koşu yapmaları, vazgeçilmezimdir.

A.E. Ben yabancı transferinde, Türkiye’ye ilk defa gelecek ve ne vereceği belli olmayan yabancıların yerine, halen Türkiye’de oynayan, kalitesini ispat etmiş, Türkiye’nin havasına, yemeklerine alışmış tanıdık yabancıları tercih ederim.

O. Ö. Doğru söylüyorsunuz. Bu dediğinizi yapan Nurullah Hoca, geçen yıl Mersin’i ligde bıraktı.

A.E. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bu Sitede Yer Alan Haber ve Fotoğraflar İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz.

 
Facebookta PaylaşTwitter'da Paylaş

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz